להתגרש מחולה סופני

דליה שאול
דיני משפחה ונוער

לשיתוף:

צריכים ייעוץ משפטי?
תשאירו פרטים ואחזור בהקדם

בפינתי המציאות עולה על כל דמיון עלתה השאלה איך מתגרשים מחולה סופני? 

מה קורה כאשר במהלך הליך הגירושין התגלה כי אחד מבני הזוג חולה סופני או אפילו לאחר הגירושין. 

השאלות הן מוסריות בעיקרן ותלויות בבני הזוג. 

מהבחינה משפטית תלוי באיזה שלב נמצאים בהליכים ולכן אין תשובה אחת אחידה שמתאימה לכולם. כמובן שיש להסדיר את ענייני הירושה בין הצדדים, צוואה, עדכון צוואה בהתאם לרצון המצווה, ייפוי כח מתמשך, ייפוי כח רפואי לפי חוק החולה הנוטה למות (כל זה בפוסט אחר). 

לאחרונה פגשתי שתי נשים מעוררות השראה. האחת גרושה מספר שנים מבעל אלים "זכתה בכל החבילה" צווי הרחקה, כתב אישום, מקלט לנשים מוכות ומספר שנים לאחר הגירושין גילתה שהגרוש האלים חולה סופני. הגרוש ללא משפחה שיכולה לסייע לו, ביקש מאם ילדיו, אותה היכה במשך שנים שתטפל בו על ערש דווי היא מצידה הסכימה, בכל זאת הוא אבי ילדיי אמרה, וחזרה להתגורר עמו יחד עם ילדיהם המשותפים וסעדה אותו מספר חודשים עד למותו.

האישה השניה שפגשתי גם היא גרושה התבקשה על ידי הגרוש להינשא לו בשנית כאשר היה על ערש דווי – היא הסכימה. הוא אבי ילדיי אמרה, אין לו אף אחד אחר.  

לסקפטים שבינינו- ההתגייסות של הנשים הללו לעזור, עך אף המחיר הנפשי הכבד ששילמו, לא שינתה דבר מבחינה רכושית או הורשתית. זו לא היתה הסיבה אלא נתינה ללא תנאי למי שבעבר היו נשואות לו, אהבו אותו, הביאו עמו ילדים לעולם.

דווקא בימים אלה של לקראת ליל הסדר אני נתקלת באנשים טובים שעסוקים בנתינה ללא תנאי לטובת אלה שיותר קשה להם ויש להם פחות. נתינה ללא אינטרס וללא תנאי רק לשם העזרה.

נכון, לפעמים המציאות עולה על כל דמיון וכך גם טיבם של בני אדם.

הלוואי ותמיד נהיה בצד הנותן.

חג שמח והרבה בריאות.