חגי תשרי – טיפים למתגרשים חדשים.

דליה שאול
דיני משפחה ונוער

לשיתוף:

צריכים ייעוץ משפטי?
תשאירו פרטים ואחזור בהקדם

אמנם הגיגי החגים הם מתוך התבוננות אישית שלי ושל הלקוחות שלי, אך הטיפים נכונים לכל עונה מעונות השנה ולא רק לימי תשובה וכפרה.

👀 מצאו שקט פנימי בעין הסערה – לא משנה באיזה קושי אתם מצויים מצאו את הדרך לשקט פנימי ואם אתם לא מצליחים לבד, תבקשו עזרה מקצועית משפטית שתסייע לכם בהגברת תחושת הביטחון והודאת ותהווה עבורכם גלגל הצלה.

👀 בחרו את המלחמות שלכם- תשאלו את עצמיכם האם שווה להילחם דווקא על הנושא זה או שאפשר לשחרר את זה. אין זו הצעה לוותר על עקרונות חשובים או להרגיש תבוסתניים פשוט לבחור על מה חשוב להילחם ועל מה שניתן להסכים- להסכים.

👀 הסתכלו על התמונה בכללותה ותשימו רגע את האגו בצד- תשאלו את עצמיכם מה הבסיס למאבק שלי, מה המטרה אותה אני רוצה להשיג באמת.

👀 נקמה היא לא הדרך- תשאלו את עצמיכם עבור מי אני עושה את זה- האם אני פועל-ת עבורי, עבור הילדים שלי או שמטרתי שלמישהו אחר לא יהיה, יהיה פחות, יהיה רע. אל תהיו נקמניים בסוף תפגעו בעצמיכם.

👀 תהיו במקום שעושה לכם טוב ואתם מרגישים בטוחים.

👀 תהיו אנשים טובים כלפי עצמיכם וכלפי אחרים גם אם האחר עומד להיות ה"לשעבר" שלכם.

👀 תפעלו עכשיו ואל תדחו ליום רע/טוב יותר.

👀 הכינו את עצמיכם לכל תרחיש אפשרי ותשקלו בהתאם את מחיר הסיכון שאתם לוקחים רגשית, חברתית כלכלית.

👀 אל תהיו לבד בפרידה  תיעזרו במשפחה, חברים, אנשי מקצוע. יחד עם זאת, אל תקשיבו לעצות בלתי מקצועיות בפן המשפטי ואל תעזרו במר גוגל בתשובות לשאלות משפטיות.

👀 תרגלו אהבה עצמית.

👀 חושו חמלה כלפיכם וכלפי אחרים ובעיקר כלפי הילדים שלכם, תנו להם להרגיש ודאות ויציבות באהבה של שני הצדדים כלפיהם על מנת לעבור את תהליך הפרידה בשלום.

👀 תוקירו תודה. על מה שיש לכם וגם על מה שאין לכם.

שנה טובה של השראה ואהבה.